2017. máj 21.

A 32. forduló összefoglalója

írta: sporthungaria

Elmaradt a bajnokavatás ,dobogós helyéről csúszott le a Fradi,a Mezőkövesd bebiztosította helyét a következő szezonra is az élvonalban. X -elt az MTK és a DVTK a kiesési rangadón,7 gólos meccsen kapott ki a Loki a Honvédtól..

DEBRECENI VSC – BUDAPEST HONVÉD 2-5

A bajnoki címet ugyan még nem , de a 3 pontot ismét sikerült bezsebelniük a kispestieknek.7 gólos mérkőzésen 5-2-re verték a DVSC csapatát a Nagyerdei Stadionban.A vendégek már a 4.percben megszerezték a vezetést Koszta Márk révén.Nem sokkal később a hazaiak Könyves Norbert buktatásáért 11-eshez jutottak,ám Holman Dávid büntetőjét Gróf bravúrral hárította.Az egyenlítés tehát nem sikerült és az első félidőben a kispestiek még kettőt vágtak a Lokinak.(Eppel M. 25.;Koszta M. 37.).A debreceniek a második játékrészben eléggé rákapcsoltak,felzárkóztak 2-3-ra és majdnem sikerült számukra az egyenlítés is.A hajrában azonban a Honvéd már nem bízta a véletlenre és ismét kezükbe vették az irányítást,Eppel duplája és Koszta triplája után a végeredmény 5-2 lett.

DVSC-Budapest Honvéd 2-5 (0-3)

(Debrecen, Nagyerdei Stadion)

Gólszerzők: Jovanovic (59.), Suk (66.), illetve Koszta (4., 37., 90.), Eppel (24., 82.)

Sárga lap: Danilovic (45.), Suk (67.), Ferenczi (68.)

MTK BUDAPEST – DIÓSGYŐRI VTK 0-0

Nem született gól a kiesési rangadón.Kisebb-nagyobb helyzetek ugyan akadtak mindkét kiesés elől menekülő csapatnál,de ezek közül egyet sem sikerült gólra váltania egyik félnek sem.A 0-0-ra végződő találkozó után így az MTK és a Diósgyőr sorsa is a jövőheti utolsó fordulóban dől majd el.Jelenleg 3 csapat áll a kiesés szélén (MTK,DVTK,DVSC).Közülük egy biztosan búcsúzni fog az élvonaltól.

MTK Budapest-Diósgyőri VTK 0-0

(Új Hidegkuti Nándor Stadion)

Gólszerzők: -

Sárga lap : -

ÚJPEST FC – SZOMBATHELYI-SWIETELSKY HALADÁS FC 2-1

Az OTP Bank Liga 32. fordulójában az Újpest együttese fogadta a Szombathelyi Haladás csapatát a Szusza Ferenc Stadionban.Az első játékidőben lénygesen aktívabban futballozó lila-fehérek a a 21.percben szerezték meg a vezetést Balogh Balázs találatával.A második játékrész 71. percében a vendégek büntetőhöz jutottak,majd egyenlítettek ,ám a hajrában Enis Bardhi szabadrúgás góljával az Újpest visszaszerezte a vezetést és ez az eredmény a mérkőzés lefújásáig már nem is változott.

Újpest FC-Swietelsky Haladás 2-1 (1-0)

(Szusza Ferenc Stadion)

Gólszerzők: Balogh B. (21.), Bardhi (86.), illetve Williams (71., 11-esből)

Sárga lap: -

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC – PAKSI FC 3-2

A Zsóry számára a 89. percben már úgy tűnt nem sikerül a bravúr ,nem sikerül a vágyott pontok megszerzése,hiszen ekkor lőtték meg egyenlítő góljukat a paksiak Bertus révén.Azonban hatalmas hajrában a mérkőzés 92.percében Gohér szabadrúgás bombájával 3-2-re verték az atomvárosiakat ,és ezzel a győzelemmel bebiztosították élvonalbeli tagságukat a következő szezonra is.

Mezőkövesd Zsóry FC-Paksi FC 3-2 (1-0)

(Mezőkövesd)

Gólszerző: Bacelic-Grgic (33.), Diallo (76.), Gohér (92.), illetve Kulcsár D. (60.), Bertus (89., 11-esből)

GYIMÓT FC GYŐR – VASAS FC 1-2

A vendégek már a 9. percben vezetést szereztek Kulcsár Tamás góljával.A folytatásban is nagyrészt az angyalföldi piros-kékek irányították a mérkőzést,többször is akadt volna lehetőségük még több gól megszerzésére.A sereghajtó hazaiak aztán az 55.percben Csiki Norbert találatával kiegyenlítettek.Nem sokkal ezután azonban a Gyirmót fellazult védelmét kihasználva a 67. percben Berecz Zsombor volt eredményes , s ezáltal a Vasas újra átvette a vezetést.A 79. percben a játékvezető kiállította Szalánszki Gergőt ,ezzel a hazai csapat emberhátrányba került.Hiába próbálkoztak és támadtak többet a meccs végére ,a vasasnak sikerült megőriznie előnyét. (A Ferencváros csúfos felcsúti veresége után pedig újra dobogósok, a harmadik helyről várhatják az utolsó fordulót.

Gyirmót FC-Vasas 1-2 (0-1)

(Gyirmót)

Gólszerző: Csiki (55.), illetve Kulcsár T. (9.), Berecz (67.)

Kiállítva: Szalánszki (79.)

VIDEOTON FC – FERENCVÁROSI TC 4-1

Nagy iramú,feszült már már vérre menő parázs meccsen tartotta életben bajnoki álmait a Videoton.Bár a Ferencváros a 6.percben Nego öngólja után vezetést szerzett,ez az előny nem tartott sokáig.A 36.percben Lazovic egyenlített egy kapásgóllal,majd a hazaiak át is vették a vezetést a 42.percben Stopira találata után.A Fradi a második játékrészre sem tudta magát összeszedni ,s már a 45. percben Koch öngóljával 3-1-re növelték a Vidi előnyét.A mérkőzés végéig is inkább a fehérváriak jelentettek veszélyt a zöld-fehérek kapujára.A hosszabbításban egy szörnyű védelmi hibát kihasználva Mirko Maric villant.Ezzel a kegyelemdöféssel pedig 4-1-re nyerték a találkozót,elrontva ezzel a Honvéd örömét,hiszen így elmaradt a bajnok avatás.A Ferencváros pedig ezzel a vereséggel egyelőre elbukta dobogós helyezését.Jövőhéten az Újpestet mindenképp le kell győzniük a fővárosi derbin ha szeretnék a bronz érmet.

Videoton FC - Ferencváros 4-1 (3-1)

(Felcsút, Pancho Aréna)

Gólszerzők: Lazovic a 36., Stopira a 42., Koch (öngól) a 45., Maric a 92., ill. Nego (öngól) a 6. percben